Further Education and Training (FET) Team
Meet the FET Curriculum Support Team

Management

Image module

Don Haripersad

Director: Curriculum FET

Image module

Dr. Glynis Schreuder

CES: Curriculum FET

Image module

Neil Simons

CES: Curriculum FET

Image module

VACANT

CES: FET Project & Interventions

Admin

Image module

Babalwa Kulata

PA of Director

Image module

Blanche Chambeau

Senior Admin Clerk

Image 
                                       module

Sisispho May

Graduate Intern

Image module

Ayathola Ngcwabe

Graduate Intern

Image module

Masetlhare Moopu

Graduate Intern

Image module

Image module

Image module

Agriculture

Image module

Dr Mariette Wheeler

DCES: Agricultural Sciences & Marine Subjects

Image module

Albert van Zyl

SES: Agricultural Management Practices and Agricultural Technology

Image module

VACANT

SES: Agricultural Science

Arts

Image module

Ina Bruce

DCES: Dance Studies & Dramatic Arts

Image module

Leigh-Ann Pringle

DCES: Design & Visual Arts

Image module

Keith Tabisher

DCES: Music

Image module

VACANT

SES: Design & Visual Arts

Image module

Elmari van Heerden

SES: Dramatic Arts

Image module

Hugo Smuts

SES: Music

Image module

Bernice Gordon

SES: Dance Studies

Image module

Gareth Davies

SES: Visual Arts

Business, Commerce and Management Sciences

Image module

Janice Conradie

DCES: Accounting

Image module

Leicester Momberg

DCES: Business Studies

Image module

Malcolm Blanchard

DCES: Economics

Image module

Information Studies

Image module

Ian Carstens

DCES: IT & CAT

Image module

Jacques Louw

SES: Information Technology

Image module

Rachael Pillay

SES: Information Technology

Image module

Languages

Image module

Immanuel Europa

DCES: Afrikaans

Image module

Fazeela Haffejee

DCES: English

Image module

Nosisa Beyile

DCES: isiXhosa

Image module

Dr. Mathapelo Matsabisa

DCES: Sesotho & Setswana

Maths and Sciences

Image module

VACANT

DCES: Life Sciences

Image module

Marius Marx

DCES: Mathematical Literacy

Image module

Razzia Ebrahim

DCES: Mathematics

Image module

Marius Diergaardt

DCES: Physical Sciences & Technical Sciences

Image module

Mongameli Mbusi

SES: Technical Mathematics

Image module

Wendy Klaassen

SES: Technical Sciences

Image module

Image module

Social Sciences and Services

Image module

Maggie Mbatane

DCES: Consumer Studies & Hospitatily Studies

Image module

Glenn Samaai

DCES: Geography

Image module

Bridget Tobin

DCES: History

Image module

Ivan Fortuine

DCES: LO & Religion Studies

Image module

Rodney Johnson

DCES: Tourism

Image module

Lynn Norton

SES: Religious Studies

Image module

Image module

Technology

Image module

VACANT

DCES: Civil Technology and EGD

Image module

Nathan Joseph

DCES: Mechanical & Electrical Technology

Image module

Gerrit Conradie

SES: Electrical Technology

Image module

Eugene Anthony

SES: Civil Technology & EGD

Image module

Patrick Julius

SES: Civil Technology & EGD

Image module

VACANT

SES: Mechanical Technology

Image module

Jacobus Booysen

SES: Civil Technology and EGD

Image module

Maths, Science and Technology

Image module

Sarelda Koopman

DCES: MST & Three Streams

Image module

Lorenzo Meyer

DCES: Project Manager MST & Focus School

Image module

Claudio Damons

SES: Project Manager

Image module

Luyanda Kuta

SES: Three Streams

Image module

Elri Le Roux

SES: Three Streams Occupational

Image module

Zinathi Tutu

MST Admin Clerk

Image module

Ethan Tobin

MST Admin Clerk

Image module